KALENDÁŘ NA ROK 2018

Ukázka kalendáře zde / Short preview of the calendar is here :

 

 

 

Kalendář je ve formátu A3, vytisknutý na kvalitním křídovém papíru (200g/m2), jednotlivé listy spojené spirálou a háčkem na zavěšení. Obsahuje 13 fotografií z mých fotoexpedic po Česku, Evropě, od domova k Alpám a až za polární kruh. Každou fotku jsem doplnil krátkou glosou – minipříběhem okolností, za kterých fotka vznikla.

Cena kalendáře je 350,- Kč včetně poštovného a balného (platné pouze pro zásilky v rámci ČR). Kalendář můžu předat i osobně po osobní dohodě – v Poděbradech nebo v Praze (v tomto případě Vám odečtu 100,- Kč za poštovné z celkové ceny).

 

Kalendář můžete objednat přes e-mail :  jiri@jirisoural.com

nebo přes můj kontaktní formulář : https://jirisoural.com/contact-us/

Obratem Vám objednávku potvrdím a zašlu Vám platební údaje. Objednávka se stává platnou po jejím uhrazení. Po zaplacení objednávky Vám kalendář odešlu na Vámi uvedenou adresu, nebo se dohodneme na osobním předání.

Věřím, že se kalendář bude líbit a potěší Vás nebo Vaše blízké.

Jiří Soural

________________________________________________________________________________________

Calendar for 2018

Calendar is printed in A3 format, is printed on high quality chalk paper (200g/sm), equipped with metal spiral and hook. It contains of 13 high resolution pictures from my photo expeditions aroud Czechia, Europe, down from home up to the Alps and the arctic circle. I completed every picture with a short glosa – mini story of the circumstances the picture has been created.

The price of the calendar is 350,- CZK incl. postage and packing (valid only for the shipments within the Czech republic). I can hand over the calendar also personally – in Poděbrady or in Prague (I will deduct the postage cost of 100,- CZK from the total price).

You can order the calendar via. e-mail :  jiri@jirisoural.com

or via. my contact form: https://jirisoural.com/contact-us/

I will confirm your order and send you the payment data. The order becomes valid after its payment. After the payment I will send the calendar to your address or we we agree on where and when I will hand the calendar over to you.

I believe, that you will like the calendar and that it will make happy you and the people close to you.

Jiří Soural