Připravil jsem nový kalendář na rok 2021, kde jsou i fotky z mých cest do Arktidy – na Špicberky, do Grónska a jsou doplněny fotografiemi z Havaje a nově také fotografiemi z dronu. Kalendář je ve formátu A3, je vytisknutý na silném kvalitním křídovém papíru (250g/m2), jednotlivé listy jsou leskle zalaminované, spojené spirálou a háčkem na zavěšení. Obsahuje 13 fotografií z mých fotoexpedic po Česku, Evropě, od domova k Alpám a až za polární kruh. Každou fotku jsem doplnil krátkým popiskem místa, kde fotka vznikla.

Cena kalendáře je 350,- Kč včetně poštovného a balného (platné pouze pro zásilky v rámci ČR). Kalendář můžu předat i osobně po osobní dohodě – v Poděbradech nebo v Praze (v tomto případě Vám odečtu 100,- Kč za poštovné z celkové ceny).

Kalendář můžete objednat přes e-mail :  jiri@jirisoural.com

nebo přes můj kontaktní formulář : https://jirisoural.com/contact-us/

Obratem Vám objednávku potvrdím a zašlu Vám platební údaje. Objednávka se stává platnou po jejím uhrazení. Po zaplacení objednávky Vám kalendář odešlu na Vámi uvedenou adresu, nebo se dohodneme na osobním předání.

Věřím, že se kalendář bude líbit a potěší Vás nebo Vaše blízké.

Jiří Soural

________________________________________________________________________________________

Calendar for 2020

I have prepared a new photo calendar for 2020 year, where I put  some photos from my journeys to Arctic – to Svalbard and Greenland a they are supplemented by the photographs from Hawaii and newly also from drone photos. Calendar is printed in A3 format, compare to last year it is printed on even better quality high quality chalk paper (250g/sm), each page is laminated and calendar is equipped with metal spiral and hook. It contains of 13 high resolution pictures from my photo expeditions aroud Czechia, Europe, down from home up to the Alps and the arctic circle. I completed every picture with a short description of the location, where the photo has been created.

The price of the calendar is 350,- CZK incl. postage and packing (valid only for the shipments within the Czech republic). I can hand over the calendar also personally – in Poděbrady or in Prague (I will deduct the postage cost of 100,- CZK from the total price).

You can order the calendar via. e-mail :  jiri@jirisoural.com

or via. my contact form: https://jirisoural.com/contact-us/

I will confirm your order and send you the payment data. The order becomes valid after its payment. After the payment I will send the calendar to your address or we we agree on where and when I will hand the calendar over to you.

I believe, that you will like the calendar and that it will make happy you and the people close to you.

Jiří Soural

Náhled jednotlivých stránek kalendáře zde / preview of the calendar here :