Jiří Soural

Videa

Planeta Sokotra

Ostrov Sokotra v Arabském moři. Scenérie tohoto místa vypadají jako z jiné planety. Dračí stromy, kvetoucí lahvovníky, hluboké kaňony, bělostné pláže s tyrkysovým mořem. Nechte se na Sokotru přenést a poznejte její krásu a unikátnost v krátkém videu. 

Zimní skotskou vysočinou - Torridon & Assynt

Fascinují mě drsné zimní scenérie skotské vysočiny. Moje druhá cesta do Skotska mě zavedla až na severozápad na pobřeží a do hor oblastí Torridon a Assynt. Podívejte se na video.

Ohňová země

Ohňová země. Už samotný název voní dálkami a dobrodružstvím. Kus země na konci světa, kde vládne nespoutaná příroda a člověk tu není pánem světa. Podívejte se na video.

Kolem padajících vod - Plitvická jezera

Přírodní klenot v srdci Chorvatska. Scenérie jako z filmů Pán prstenů. Nebo si připomenout slavného náčelníka Apačů… Plitvická jezera v podzimních barvách. 

Dechberoucí Korsika

Drsné hory, středověká městečka, horské vesničky, příjemné klima, výborné jídlo a pití, písčité pláže, tyrkysové modré vody Středozemního moře. Korsika má vše. Je prostě krásná.

Mezi ledovými obry

Arktická krajina mě nepřestává fascinovat. Prožil jsem několik dní a nocí v Grónsku na plavbách mezi ledovými chrámy – největšími ledovci světa.

Putování Patagonií

Na své cestě z Antarktidy na Velikonoční ostrov jsem si „odskočil“ na 2 týdny do chilských a argentinských hor. A nelitoval jsem. Spatřil jsem nejkrásnější horské scenérie na naší planetě. 

Za ledním medvědem do Arktidy

Vydali jsme se za ledními medvědy až na sever Špicberků, na místa s plovoucím mořským ledem. Podívejte se na video.

Rapa Nui (Velikonoční ostrov)

Jedno z neodlehlejších míst na Zemi oplývá tajemností, mystikou. Obří sochy moai jsou jako němí svědkové vývoje tamní civilizace. Podařilo se mi Rapa Nui navštívit a zažít na vlastní kůži magickou elektrizující atmosféru tohoto místa. Zažijte ji také, alespoň takto zprostředkovaně na videu, které jsem tam pořídil.

Antarktida

Je jen málo míst na naší planetě, neovládnutých člověkem. Antarktida je jedním z nich. Pustí nás k sobě na návštěvu, ale trvale tam být nemůžeme. Přestože mrazivá a zdánlivě nehostinná, je plná života. Přírodu a zvířata tam máte na dosah, nebojí se nás, a tak před námi neutíkají. Antarktida je fascinující svět bizarních scenérií, divoké přírody a extrémních podmínek. Podívejte se na video.

Mystické Skotsko

Skotská krajina má v sobě svou tajemnou mystiku. V zimě je atmosféra tamní krajiny ještě mocnější než v jiných obdobích roku. Prudké přechody počasí, bouřící živly, zasněžené vrcholky hor skotské vysočiny, doteky slunečního světla. 

Matterhorn

Švýcarský Matterhorn je fascinující hora a už dlouho jsem k němu plánoval fotografickou výpravu. Na podzim, kdy jeho stěny pokryje sníh a okolní modříny hoří zlatavými barvami, je scenérie nejkrásnější. 

Pozorování medvědů ve Finsku

Vyrazil jsem pozorovat a fotografovat medvědy do nádherně barevné podzimní finské tajgy. Podívejte se na video.

Senja - trekování v Arktidě

Senja. Jméno jako ze severské mytologie nese druhý největší ostrov Norska. Mořské fjordy se tady hluboce zařezávají mezi několikasetmetrové skalní štíty s ostře rozeklanými vrcholy a spoluvytvářejí neuvěřitelnou, fantaskní scenérii. Člověk se tu může nekonečně dlouho sám toulat a kochat touto pohádkovou krajinou.

Jesenická hřebenovka

Jeseníky nejsou svou rozlohou velké hory a celá hřebenovka se dá přejít za jeden den.

Kamenné pyramidy, Percha, Jižní Tyrolsko

Na mých třech cestách jsem nasbíral scénické záběry tohoto nádherného místa v Dolomitech, jednoho z přírodních divů světa, podívejte se.

Krásy Česka

Vidět svět z výšky je vzrušující. Podívejte se na záběry naší krásné země, které jsem nasbíral a pořídil dronem v průběhu let na mých fotovýpravách.

Barevné Jordánsko - Petra

V Jordánsku jsme podnikli dobrodružné treky. Nechte se provést po tajemné Petře atmosférou dávných časů.

Magickým Islandem

Na Islandu jsem byl několikrát a strávil tam už více jak měsíc svého života. Podívejte se na záběry, které jsem tam na svých výpravách natočil.

Adršpašské skály

Jsou chvíle, kdy i tak exponované místo, jako jsou Adršpašské skály, můžete objevovat bez turistů. Přesvědčte se a podívejte se na video.

Azory s foťákem a dronem 

Azory jsou někdy přezdívané evropská Havaj. Navštívil jsem je za Covidu v období plného lockdownu v celé Evropě a byl to skutečný ráj na Zemi. Koukněte se na video.

Přečtěte si reportáž z mé cesty po Azorech zde.

https://jirisoural.com/azorske-ostrovy-s-fotakem-a-dronem-2021 

Arctic Circle trail, Grónsko - Tundrou k ledovcům

Prošel jsem arktickou tundrou až k největším ledovcům na světě. Podívejte se na video z mé cesty.

Chcete se o mém grónském putování dozvědět více ? Přečtěte si o trekování a fotografování v arktické tundře zde  https://jirisoural.com/gronsko-2019 

Špicberky / Svalbard

Přečtěte si moji fotoreportáž z arktické expedice na Špicberky:
https://jirisoural.com/spicberky-2018